وظایف اصلی این واحد، طراحی و امکان سنجی تولید انواع مقاطع اختصاصی و ترمال بریک، ساخت و اصلاح قالب ها می باشد. طراحی اولیه قالب ها بر اساس پیشنهادهای ارائه شده از واحد R& Dو یا درخواست مشتریان صورت پذیرفته و پس از اخذ تایید مشاورین و مهندسین مجرب در ایران و ترکیه با اتکا به آخرین فناوری و نرم افزارهای طراحی و شبیه سازی و رعایت نظر سفارش دهنده انجام می شود.

ساخت قالب در کشور ترکیه و با استفاده از بهترین فولادهای گرم کار صورت می پذیرد. واحد اصلاح قالب با دارا بودن ماشین آلات فرز و تراش قالب، ماشین آلات اتوماتیک سنگ مغناطیسی، سندبلاست و پولیش قالب، کیفیت پروفیل تولیدی را تضمین می کند.

واحد اکستروژن پایه اصلی تولید پروفیل آلومینیوم محسوب می شود که شامل کوره پیش گرم کن بیلت، قالب و پرس اکستروژن می باشد. پرس ۲۲۰۰ تن ۷ اینچ مجهز به سیستم تمام اتوماتیک پی ال سی جهت کنترل همزمان فشار، سرعت و دما حين پروسه تولید، سطح کیفیپ نهایی پروفیل را تضمین می کند. پرس این شرکت توانایی تولید پروفیل از بیلت های با طول بیش از سه متر را به صورت اتوماتیک دارد. در ضمن کوره پیش گرم قالب توانایی گرم کردن همزمان شش قالب را داراست.

این واحد مجهز به دستگاه هوشمند و میزهای پیشرفته اتوماتیک برای انتقال پروفیل های تولید شده به دستگاه استرچ جهت کشش و سپس دستگاه برش با دقت بالا در اندازه های مختلف می باشد.

این میزها به طول ۵۰ متر ظرفیت خنک سازی سریع و انتقال پروفیل ها با حفظ سطوح صاف و بدون خش را دارند.

کوره اجینگ جهت هر چه مقاوم تر کردن و بالا بردن سختی پروفیل های تولید شده می باشد که پس از خروج از کوره ابینگ، سختی پروفیل ها با دستگاه سختی سنج اندازه گیری می شود که رنج اندازه گیری ۱۱ الی ۱۴ وبستر می باشد. این کوره قابلیت سخت کاری پروفیل هایی به طول ۱۴ متر را دارا می باشد.

خط رنگ آلسون با بکارگیری تکنولوژی رنگ پودری به صورت الکترواستاتیک، امکان رنگ آمیزی پروفیل های تا طول ۸۰۵ متر را راهم آورده است که ضخامت رنگ آن بین ۶۰ تا ۹۰ میکرون می باشد. خط رنگ متشکل از ۴ مرحله زیر می باشد:

پروفیل های ترمال بریک توانایی ساخت انواع در و پنجره عایق در برابر حرارت را با کیفیت برتر و امکان دورنگ بودن نمای داخلی و خارجی فراهم می سازد. علاوه بر این استفاده از پوشش های مقاوم تر برای نمای خارجی پنجره در مقابل اشعه یو وی و شرایط جوی را امکان پذیر می کند. پلی آمید های استفاده شده جهت دوخت پروفیل ها از نوع نسوز می باشد.

پروفیل های ترمال بریک توانایی ساخت انواع در و پنجره عایق در برابر حرارت را با کیفیت برتر و امکان دورنگ بودن نمای داخلی و خارجی فراهم می سازد. علاوه بر این استفاده از پوشش های مقاوم تر برای نمای خارجی پنجره در مقابل اشعه یو وی و شرایط جوی را امکان پذیر می کند. پلی آمید های استفاده شده جهت دوخت پروفیل ها از نوع نسوز می باشد.

جهت جلوگیری از صدمه دیدن و یا خراشیدگی، سهولت حمل و محافظت در برابر شرایط نامساعد جوی، پروفیل ها در دسته های مختلف با توجه به هندسه و حجم آن ها بسته بندی شده و نوار پلاستیکی دور آن ها پیچیده می شود.

واحد کنترل کیفیت السون به منظور اطمینان از کیفیت محصولات تولیدی، پیوسته نسبت به پایش مواد اولیه و پارامترهای موثر حین تولید نظیر ابعاد، مشخصات مقطع، ضخامت و کیفیت رنگ و … اقدام می نماید.

این واحد پس از تایید مطابقت محصول با استانداردها و الزامات فنی اجازه خروج محصول را صادر می کند.

 

واحد فروش با دارا بودن کادری مجرب و روابط عمومی بالا، با برقراری ارتباط و تعامل، مشتری را در جهت انتخاب صحیح راهنمایی کرده و در این راستا کلیه عملیات درخواست، ثبت سفارشات، ارائه اطلاعات محصول، اطلاعات مربوط به سفارش در لحظه و کلیه مشاوره های لازم به صورت حضوری و غیر حضوری را ارائه می دهد.

طی آمار و ارقام منتشر شده از سوی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، به طور متوسط ۲۰ درصد سطح خارجی ساختمان را پنجره و ۸۵ درصد از سطح هر پنجره را شیشه و مابقی را پروفیل تشکیل می دهد. در صورت استفاده از سیستم ترمال بریک در درب و پنجره ها، ۳۸ الی ۴۸ درصد کاهش اتلاف انرژی در فصل سرما و اتلاف انرژی برودتی در فصل گرما، ۲۸ الی ۳۸ درصد کاهش مصرف سوخت، ۲۰ الی ۳۰ درصد کاهش هزینه در سرمایه گذاری اولیه تاسیسات و به میزان قابل توجهی از آلودگی صوتی جلوگیری می شود.